top of page

KANARYA ADALARI

Kanarya Adaları, Fas'ın batısında İspanya'ya bağlı, Atlas Okyanusu'nda yer alan takımadalara verilen isimdir. Kanarya Adaları yerel idare bakımından 2 Ağustos 1982'de yürürlüğe giren bir kanunla "Kanarya Adaları Özerk Topluluğu" olarak kabul edilmişlerdir. Kanarya Adaları TenerifeFuerteventuraGran CanariaLanzaroteLa PalmaLa Gomera ve El Hierro olmak üzere başlıca 7 ada ile birkaç küçük adacıktan oluşur.

Afrika kıtasının 100 km batısında yer alırlar. Kanarya Adaları yönetim bakımından İspanya'ya bağlı olmakla beraber coğrafi bakımda Kanarya Adaları'nın Afrika kıtasının bir parçası olduğu kabul edilmektedir.

Adalarda tütündomatesmuzportakal tarımının yanı sıra turizm en büyük gelir kaynağıdır. Önceleri önemli bir deniz iskelesi olan sonralarıysa hava ulaşım durağı olan adalara özellikle Kuzey-Batı Avrupa'dan çok sayıda turist gelir. Bu durumda turizm, ada halkının tarımdan turizmdeki hizmet sektörlerine kaymasına sebep olmuştur.

Biz Olten Filarmoni Orkestrası olarak 19-27/Eylül/2022 tarihleri arasında Kanarya Takım Adalarından Fuerteventura’da gerçekleşecek olan Opera Festivaline davet edildik. Eylül 2022'de Opera Fuerteventura tarafında organize edilecek olan klasik müzik festivalinde dünyaca ünlü sanatçılarla aynı sahneleri paylaşacağız. Böylesine büyük bir festival tarafından ilk defa Türkiye'den davet alan bir orkestra olarak son derece heyecanlıyız. 

Davet mektubu
Afiş
Afiş
bottom of page