top of page

2014 - 2015 Sezonu

Alexander MARKOV

1.jpg

Alexander Markov (d. 1963, Moskova), Rus asıllı Amerikalı kemancı.

Uluslararası Paganini Keman Yarışması (1982) ve Avery Fisher Kariyer Ödülü (1987) sahibi bir klasik kemancıdır. Pagani'nin solo keman için yazdığı 24 kaprisi yorumlaması ile tanınır. Kaprislerin tümünü tek bir resital programı içine alabilen çok az kemancıdan birisidir.

Klasik müzik eserlerini seslendirmenin yanı sıra klasik müzik ve rock müzik arasında köprü kuran eserler besteleyen sanatçı, hem klasik kemanın yumuşak seslerini, hem de bir elektro gitar gibi güçlü ve baskın sesler çıkarabilen özel tasarlanmış altın kaplama elektro kemanı ile bu eserleri seslendirmektedir.

Markov

Anne RODIER

Béziers'de doğan Anne Rodier, sanatsal eğitimine beş yaşında, Languedoc Roussillon'da babası Paul Rodier'in yönettiği Maîtrise des Pueri Cantores'te şarkı söylerken piyano ve dansla başladı. Edebi çalışmalarla aynı zamanda (Montpellier'deki Lycée Joffre'de “klasik” khâgne), konservatuarda şan kursuna girdi ve dört yıl boyunca üniversite ve müzik çalışmalarını birleştirdi. 1996'da opera kariyerini benimseme kararı aldı ve Anne-Marie Rodde, Eva Saurova, Yves Sotin ve Christian Jean ile Paris'e taşındı. Paris'in 10. bölgesindeki Hector Berlioz Konservatuarı'nda Joelle Vautier'in müzikal tiyatro sınıfına katıldı ve şan, oda müziği ve müzikal tiyatro dallarında sayısız ödül kazandı. 

1_edited.jpg
Rodier

Charlie SIEM

1 (2)-aabf54fe6a.jpg

Charlie Siem, Londra, İngiltere'de Norveçli bir işadamı olan Kristian Siem ve Güney Afrika doğumlu eşinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Siem'in kemana ilgisi, üç yaşında, annesinin kendileri için çaldığı kasetleri dinleyerek başladı. Önce Eton ve Girton Koleji'ne gitti. Daha sonra da Cambridge'de eğitimine devam etti . Keman eğitimine Itzhak Rashkovsky ve Shlomo Mintz başladı. İlk konçertosunu 15 yaşında bir orkestra ile seslendirdi ve 18 yaşında Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile çaldı. Son birkaç yılda The Who ve Miley Cyrus gibi sanatçılarla birlikte çalarak tanınırlık kazandı. Hayranları arasında Lady Gaga ve Katy Perry var.

Sim

Ferhan & Ferzan ÖNDER

İkiz kardeşler Ferhan ve Ferzan Önder (2 Ekim 1965, Tokat , Türkiye ), çoğunlukla piyano ikilisi olarak performans gösteren Türk – Avusturya piyanistleridir. Yedi yaşında Devlet Konservatuarı okumak için Ankara’ya taşındılar. Daha 14 yaşındayken, İtalya’nın Terni kentindeki Concorso Pianistico Internazionale Alessandro Casagrande’de Jüri Özel Ödülü kazandılar. Daha sonra Uluslararası Piyano Duo Yarışması’nda “Birincilik Ödülü” kazandılar. 1985’te, Viyana’da bir bir yarışmayı kazandıktan sonra ikizler , Noel Flores ve Paul Badura-Skoda ile Viyana Müzik Akademisi’nde eğitim gördükleri Avusturya’ya taşınmaya karar verdiler . Akademide, ölümüne kadar akıl hocaları ve yakın arkadaşları olan Alfons Kontarsky ile de tanıştılar .

1 (17)_800x533-643865249f.jpg
Onder

Gülsin ONAY

1.jpg

"Harika çocuk" olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdürür. Uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Ayrıca besteci Ahmed Adnan Saygun'un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanınır ve Saygun'un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük etmektedir.

Türkiye Devleti tarafından verilen Devlet Sanatçısı unvanının sahibidir. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solistidir ve Bilkent Üniversitesi'nin de sürekli sanatçısıdır. Ayrıca 2003 yılından beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi'dir.

Onay

Igudesman & Joo

Aleksey Igudesman ve Hyung-ki Joo, on iki yaşında, İngiltere'deki Yehudi Menuhin Okulu'nda tanıştılar ve o zamandan beri arkadaş ve yazar ortakları olarak kaldılar. İgudesman (22 Şubat 1973 doğumlu) bir Rus kemancı, besteci, şef ve aktördür. Joo ise, İngiliz-Koreli bir piyanist ve bestecidir. 2004 yılında Victor Borge ve Dudley Moore'dan esinlenerek Mozart'ın yaylı dörtlüsü olan Eine kleine Nachtmusik'te (A Little Night Music) bir oyun olan "A Little Nightmare Music" adlı gösterilerini yarattılar. O zamandan beri senfoni orkestralarıyla sahne alıyorlar ve dünya çapında büyük festivallerde çalıyorlar.

1 (10)_800x533-ea34c18bf8.jpg
Joo

Natalia GUTMAN

1 (6)_800x534-bbb35c56e9.jpg

İlk müzik eğitimini üvey babası ile büyükbabası kemancı Anisim Berlin’den ve Rus pedagog ve çellocu Roman Sapozhnikov’den aldı. Küçük yaşına rağmen müzikte çok hızlı ilerleme kaydedince Gnessin Müzik Okulu’na kabul edildi ve Sergei Aslamazyan’ın öğrencisi oldu. 18 yaşında okulun en iyi hocalarından Profesör Galina Kozolupova'dan ders almaya başladı. Ertesi sene Moskova Konservatuvarı’na girdi ancak bir yandan da Kozolupova ile çalışmayı sürdürdü. 1964 yılında Uluslararası Çaykovski Müzik Yarışması’nda gümüş madalya kazandı. Konservatuvardan mezun olduktan sonra lisansüstü eğitime devam ederek dört yıl boyunca ünlü çellist Mstislav Rostropoviç ile çalıştı.

Gutman
bottom of page