top of page

HAKKIMIZDA

OLTEN FİLARMONİ ORKESTRASI Aralık 2013 tarihinde Elektrik Mühendisi Ceyhan Olten ve Endüstri Mühendisi Fatma Olten tarafından kuruldu. Mühendis ve sanayici Olten ailesi, müzik ve sanat ile dinleyici ve sanatsever olmanın dışında hiçbir ilişkileri olmamasına rağmen, yaşadıkları topluma yapılacak önemli katkılardan bir tanesinin sanatı desteklemek olduğu bilinci ile filarmoni orkestrasını kurmuşlardır.

Kuruluşun birinci amacı öncelikle yıllarca süren konservatuar eğitiminin ardından maalesef iş olanağı bulamayan sanatçı gençlere iş olanağı sağlamak ve onlara yurt dışı eğitimlerinde destek yaratmaktır.

Tabii ki ikinci amaç sanatçılara sağladığımız bu platform yardımı ile sanatçıların yaşadığımız toplumu müziğin evrensel dili, aydınlık ve sevgi dolu yüzü ile tanıştırmalarına aracı olmaktır.

Ve nihai amaç zarafetin; aklın ve duyguların birlikteliğinden doğduğu ve en önemli kaynağının da sanat olduğu bilinci ile toplumun zarafet eksikliğini giderme çabasıdır.

Özetle bu sadece toplumun kazandığı bir farkındalık projesidir.

İlk resmi sezonu olan 2014-2015 konser sezonundan itibaren düzenli konserlerine başladı. O günden bugüne devam eden düzenli konserlerde çocuklarda dahil olmak üzere on binlerce izleyici konserlerinde ağırladı ve ağırlamaya devam etmektedir.

J0A5937.jpg
bottom of page